کاپینگ قهوه

کاپینگ قهوه یکی از روش های بررسی قهوه از نظر طعم و عطر قهوه است. در واقع این روش بهترین روش برای درجه بندی و خرید و انتخاب قهوه است.

اگرچه در واقعیت ساده است و آسان اما برای انجام این امر مهم باید از مهارتهای مختلفی از دانستن استانداردهای محیطی و روش انجام آن تا مهارتهای حسی و چشایی تربیت شده برخوردار باشند.

روش کاپینگ قهوه

روش کار به صورت اجمالی به این شکل است که قهوه های مورد نظر را در کاسه مخصوص می ریزند، قهوه های آسیاب شده را بو می کشند سپس آن را با آب داغ پر می کنند، چهار دقیقه صبر می کنند، سپس آن را با یک قاشق به صورت نصفه برمی دارند و سپس دوباره عطر قهوه درحالت خیس بررسی می کنند که به این مرحله Crust یا شکست قهوه می گویند.

حدود 6 دقیقه برای شروع چشیدن قهوه صبر می کنند. هرکدام از کارشناسان برای چشیدن قهوه قاشق کاپینگ خودش را دارند. که بیشتر شبیه قاشق سوپخوری می باشد.

چشیدن به این شکل که قاشق را درون کاسه فرو می برند و بدون اینکه قهوه های آسیاب شده در ته کاسه به هم بخورند و با صدای هورت قهوه را از داخل قاشق بر روی زبان خود اسپری کرده و می چشند.

بنابراین طبق این روش کارشناسان چشیدن در ده دقیقه بعدی بیشتر از دو بار هر فنجان را بررسی می کنند. مزیت اصلی این روش این است که به کارشناس اجازه می دهد تا چندین قهوه را با هم بیازماید.

اغلب این روش به این علت محبوب است که عمل کاپینگ روش عالی و دقیق و یکسان در تمام جهان برای سنت قهوه می باشد.

در نتیجه وقتی که قهوه را با قهوه اسپرسو موردنظر یا قهوه دمی، دم می کنیم بر روی نتایج بدست آمده از روش کاپینگ تمرکز کرده و عمل عصاره گیری را ارتقاء و اصلاح می کنیم.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *