اسپانسرینگ چیست؟

معنای کلمه اسپانسرینگ حمایت کردن است، یعنی کاری که توسط اسپانسر در جهت حمایت از آن رویداد، نمایشگاه، موسسه، فرد، شرکت و یا اتفاقی در جهت بهبود کیفیت انجام می شود. اسپانسرینگ ابزاری غیر مستقیم در بازاریابی (مارکتینگ) است.

می توان گفت اسپانسرینگ در راستای فروش پایدار انجام می شود.

مشتریان امروزی آگاه و هوشیار هستند، در صورتی که احساس بکنند منافع شان توسط شرکتی در نظر گرفته نمی شود ذهنیت منفی از آن و محصولاتش ایجاد شده و باعث از بین رفتن فروش آن شرکت می شود. پس برای داشتن فروش پایدار باید منافع مشتری را در نظر گرفت و یک هویت مثبت از شرکت در ذهن او ایجاد کرد.

فعالیت هایی که با هدف فقط فروش انجام می شود و به سایر عواملی که لازمه فروش پایدار هست (ایجاد هویت مثبت، تقویت هویت، تمایز با رقبا، حفظ منافع مشتری و …) توجه نشود زودگذر بوده، اثر خود را از دست داده و یا حتی باعث افت فروش و شاید از بین رفتن ذهنیت مثبت مشتریان گردیده و در نهایت منجر به نابودی آن بنگاه تجاری شود.

اسپانسرینگ عملی در جهت اثبات نیت مثبت شرکت در راستای منافع جمعی است که می تواند در ذهن مشتریان ماندگاری برند را در بر داشته توسعه برند را به ارمغان بیاورد.

اهداف اسپانسرینگ

فروش راحتتر با :

  • بهبود هویت یا تصویر برند در اذهان
  • ارتقا و یا تغییر هویت
  • ارتباطات بیشتر با مشتریان هدف
  • ماندگاری در ذهن مشتریان
  • ایجاد تمایز از سایر برندها
  • به نمایش گذاشتن قدرت برند
  • را می توان از اهداف اسپانسرینگ نام برد.
  • اهمیت اسپانسرینگ در نمایشگاههای تخصصی

نمايشگاه تخصصی تجهیزات آشپزخانه صنعتی HRCC به عنوان بزرگترين رويداد این صنعت در ايران در زمينه تجهیزات آشپزخانه صنعتی، رستوران، فست فود، کافی شاپ، قنادی، هتل و صنایع وابسته می باشد كه بیش از 90 درصد بازدیدکنندگان آن متخصص صنایع یاد شده می باشند. تعداد 7683 نفر مهر ماه 98 در این نمایشگاه حضور داشتند.

برگزاری نمایشگاه “تجهیزات آشپزخانه صنعتی، رستوران، فست فود، کافی شاپ، کترینگ، کافی شاپ، قنادی، هتل و صنایع وابسته” HRCC تلاشی در اجماع صاحبان صنعت در کشور را می باشد. با تجمیع تولیدکنندگان، واردکنندگان، رستورانداران، کترینگ داران، تالاردار، دانشگاههای آشپزی و هتلداری، اتحادیه های مربوطه، نهادهای مرتبط دولتی، فرایند تبادل افکار و انتقال ایده ها اتفاق افتاده، می توان توقع رشد و ارتقا بیشتر این صنعت را داشت.

همانطور که در بالا اشاره شد از جمله مزیت این نمایشگاه وجود بازدیدکننده تخصصی می باشد که میزان راندمان غرفه داران را افزایش میدهد. رضایت بیش از 95 درصدی مشارکت کنندگان در دوره سوم نمایشگاه به همین دلیل می باشد.

با هدف پاسخگویی به سایر نیازهای صنعت غذا همزمان با سومین دوره نمایشگاه HRCC اولین دوره نمایشگاه غذا و نوشیدنی FOBEX مورد استفاده در صنعت غذا و رستوران که شامل مواد اولیه برای پخت غذا، انواع نوشیدنی ها، انواع قهوه ها، آردها و … نیز برگزار شد. ضمن اینکه تولید کنندگان این گونه مواد در نمایشگاه مشتریان بعضی دستگاهها و تجهیزات موجود در HRCC هستند از طرفی دیگر باعث جذب حداکثری مشتریان مخاطب نمایشگاه می شود.

برگزاری این دور نمایشگاه باعث رشد و ارتقا همدیگر شده و سبب جمع شدن حداکثری بازدیدکنندگان متخصص در نمایشگاه می شود.

اسپانسری در نمایشگاه این فرصت رو برای شما ایجاد میکند تا بتوانید در حضور دیگر رقبا و همکاران و هزاران بازدید کننده متخصص و بزرگان و افراد مهم در صنعت خودتان برند شما نسبت به سایرین بیشتر دیده شود و ضمن ثبیت برند شما در ذهن بازدید کنندگان از مزایای تاثیر بر ضمیر ناخوداگاه مشتری نیز بهره مند میشوید.

از آنجایی که بازدید کنندگان نمایشگاه دقیقا مشتریان هدف شما هستند نمایشگاه میتواند تبلیغات شما را هدفمندتر کند و ضمن صرفه جویی در هزینه ها و بودجه تبلیغاتی، بیشترین راندمان را برای شما داشته باشد.

شما با تبلیغات و دیده شدن در نمایشگاه به راحتی میتوانید در بین مشتریان هدف، اعتبار نام تجاری و یا برند خود را افزایش داده و از مزایای اعتبار یک برند که استاندارد بودن و اطمینان از کیفیت محصولات می باشد استفاده کنید.

شما با تبلیغات و اسپانسری در یک نمایشگاه فرصت این را دارید در ثانیه های ابتدایی ورود یک بازدید کننده که بیشترین هوشیاری و تمرکز را دارد به شیوه ای متفاوت از بقیه دیده شوید.

شما با تبلیغات در نمایشگاه میتوانید نام شرکت خود را در کنار نام نمایشگاه که بزرگترین رویداد در صنعت خودتان هست در ذهن بازدید کنندگان ثبت کنید.

در نهایت این جمله را که (مشتری با چشم هایش خرید میکند) فراموش نکنید.

بند آویز بازدیدکننده

\کیج اس\انسریـ بندآویز

بندی به عرض 2 سانتیمتر به طولی که بتواند کارت بازدید کننده را در روی سینه نگه دارد می باشد. روی این بند لوگو و یا اسم شرکت اسپانسر چاپ می شود. هر بازدیدکننده‌ای که وارد سالن می شود بعد از ثبت نام این بندآویز به همراه کارتی که در آن مشخصات آن فرد روی کارت چاپ شده است داده می شود.
این گردن آویز از هنگام ورود تا آخرین لحظه خروج از نمایشگاه در گردن بازدیدکننده می باشد.
تعداد 7683 نفر بازدیدکننده متخصص دوره قبل از نمایشگاه بازدید کردند. پیش بینی می شود این دوره با توجه به شناخت فعالان صنعت از این نمایشگاه و فعالیت های این شرکت در جذب بازدیدکننده تعداد 10 هزار بازدیدکننده متخصص در این نمایشگاه حضور داشته باشند.
بازدیدکنندگان با دریافت این بند آویز و دیدن لوگوی اسپانسر ضمن اطلاع از حضور او در نمایشگاه، تشویق به بازدید غرفه اش می شوند.
در طی ایام برگزاری، بازدید از سایر غرفه ها و تردد در نمایشگاه با این بند آویزها انجام می شود. در واقع هر بازدیدکننده عاملی برای تبلیغ برند شما در مقابل بازدیدکنندگان خریدار و غرفه داران همکار شما خواهند بود.

جای کارت و یا کیس گردن آویز

پکیج اسپنسری _کیس گردن

به هنگام ورود بازدیدکننده به نمایشگاه اطلاعات او در سیستم بازدیدکننده ثبت و در کارتی مخصوص چاپ شده و به بندآویز متصل می شود؛ بازدیدکننده جهت به گردن انداختن آن را تحویل میگیرد.
به هنگام بازدید از نمایشگاه و تردد در کریدورها از هنگام ورود تا خروج این مشخصات باید در گردن بازدیدکننده وجود داشته باشد.

برند و لوگوی شما بصورت مکرر در دیدرس بازدیدکنندگان و غرفه داران قرار گرفته به هنگام مذاکره با ایشان و یا یادداشت اطلاعات به این کارت نگاه می کنند.

ابعاد تقریبی این کارت 9 در 6 سانتیمتر می باشد که لوگوی اسپانسر در آن به صورت تمام رنگی چاپ می شود.
لوگوی اسپانسر همراه با کارت بازدیدکننده در ساعات بازدید در دیدرس مشتریان و غرفه داران خواهد بود و به عنوان شرکت قدرتمند حامی نمایشگاه در اذهان ماندگار خواهد بود.

 

کارت دعوت بازدیدکننده عادی و VIP

پکیج اسپنسری _کارت دعوت

کارت دعوت از بازدیدکننده 30 روز قبل از برگزاری ارسال میگردد. ارسال کارت دعوت ادای احترامی به افراد دعوت شده(مدعوین) می باشد که بیانگر اهمیت دادن به آنها بوده احساس ارزشمند بودن به “مدعو” میدهد. این کارت ها تعدادی از طریق پست و تعدادی دستی به مدیران و فعالان صنعت پخش می شود.
کارت های دعوت بازدیدکنندگان به صاحبان رستوران، تالار، کترینگ، کافی شاپ، سفره خانه های صنعتی و همچنین مدیران عامل و یا تدارکات شرکت های بزرگ نظیر پتروشیمی ها، پالایشگاهها، ذوب آهن ها، خودروسازی ها، هلدینگ های گردشگری، رستورانهای زنجیره ایی، روسای اتحادیه ها، مدیران دولتی، مقامات افتتاح کننده ارسال میگردد.
در این کارت دعوت لوگوی اسپانسر به عنوان شرکت دعوت کننده به صورت تمام رنگی چاپ می شود. تعداد این کارت ها 10 هزار عدد می باشد.

مزیت این اسپانسری:

  • آشنایی مشتریان بالقوه که در بالا به آنها اشاره شده با اسپانسر آشنا شده و لوگوی اسپانسر قبل از ورود به نمایشگاه در ذهن آنها ثبت خواهد شد.
  • شرکت دعوت کننده به بازدید( اسپانسر ) با توجه و احترامی که به گیرنده کارت دعوت قایل می شود در ذهن مشتری با خاطره خوب و مثبت ثبت شده و در نمایشگاه به بازدید غرفه خواهند آمد.

پاکت کارت دعوت بازدیدکننده

پکیج اسپنسری _پاکت

کارت دعوت به فعالان صنعت به بازدید از نمایشگاه ادای احترامی است که به آنها ابراز می شود و نشان دهنده مشتری مداری در منشور اخلاق شرکت اسپانسر می باشد. کارت های دعوت در پاکت هایی که با رنگ سازمانی شرکت و یا رنگ لوگوی شرکت اسپانسر طراحی خواهد شد احترامی مضاعف هست که ارزش کار را دوچندان می کند.
لوگوی اسپانسر پشت پاکت به صورت تمام رنگی و در جلوی پاکت جمله ” شرکت …… (نام شرکت اسپانسر) شما را به بازدید از این نمایشگاه دعوت می نماید” چاپ شده کارت دعوت داخل آن قرارداده می شود.

بولتن نمایشگاه

پکیج اسپنسری _بولتن

کاغذی به ابعاد 40 x 60 سانتیمتر به صورت تا شده می باشد که شامل اطلاعات زیر می باشد:
نام مشارکت کنندگان، حوزه فعالیت آنها(معرفی کالاها و یا خدمات)، نقشه سالن ها، توضیح مزایای بازدید از نمایشگاه، کارگاههای آموزشی و سمینارها “به همراه جزییات عنوان، سخنران و یا استاد، روز برگزاری، ساعت برگزاری، مکان برگزاری، نحوه ثبت نام و …” ، راههای دسترسی به مرکز نمایشگاهی، تاریخ برگزاری، ساعات بازدید، ساعت افتتاحیه، مقامات افتتاحیه، سخنرانان افتتاحیه، ساعت اختتامیه، سخنرانان اختتامیه و …. درج شده که می تواند راهنمای کاربردی برای بازدیدکنندگان باشد.
موارد عنوان شده از اطلاعات مورد نیاز بازدیدکنندگان می باشد که حتی پس از پایان نمایشگاه به دلیل وجود اطلاعات غرفه داران و محصولات آنها، توسط بازدیدکنندگان نگهداری می شود.
لوگوی اسپانسر به همراه عنوان و لوگوی نمایشگاه در جلد جلو و حوزه عملکرد شرکت اسپانسر در پشت جلد این بولتن چاپ خواهد شد.
تعداد این بولتن 10 هزار عدد بوده و به صاحبان رستوران، تالار، کترینگ، کافی شاپ، سفره خانه های صنعتی و همچنین مدیران عامل و یا تدارکات شرکت های بزرگ نظیر پتروشیمی ها، پالایشگاهها، ذوب آهن ها، خودروسازی ها، هلدینگ های گردشگری، رستورانهای زنجیره ایی، روسای اتحادیه ها، مدیران دولتی، مقامات افتتاح کننده ارسال میگردد.

تابلوهای راهنما در محیط نمایشگاه و داخل سالن

پکیج اسپنسری _بتابلو راهنما

محوطه های نمایشگاهی معمولا خیلی بزرگ هستند و مسیر یابی در آنها بدون تابلوهای راهنما سخت و زمانبر هست.
بازدیدکنندگان که مشتریان غرفه داران نمایشگاه می باشند سعی در پیدا کردن مسیر در فضای بزرگ نمایشگاه دارند. ذهن ها و چشم ها در جستجوی پیدا کردن مسیر هستند که با تابلوهای راهنمای اسپانسر روبرو می شوند به همین خاطر در ذهن آماده آنها لوگو و اسم شرکت اسپانسر ماندگار می شود. قبل از ورود به سالن نمایشگاه از حضور شرکت اسپانسر مطلع شده و ارتباط با اولین برند و نام غرفه دار در اینجا اتفاق می افتد. ابعاد تابلوهای راهنما در 2 اندازه 2 x 3 متر و 3 x 3 می باشد. در این تابلو ها نام شرکت، لوگو و تصویری از محصول شرکت اسپانسر به همراه فلش هایی برای راهنمایی به پارکینگ ها، مسیر عبور، ورود به سالن نمایشگاهی وجود دارد.
همینطور داخل سالن ها راهنمایی به طرف درب های ورودی سالن ها، سرویس های بهداشتی، کارگاه های آموزشی، سمینارها، سالن غذا خوری به عهده این تابلو های راهنما خواهد بود.

تبلیغات محیطی

پکیج اسپنسری_بیلبورد

تابلوهای تبلیغی که در فضای باز در معرض دید همگان قرار میگیرد، این تابلو ها در مسیر هایی که تردد افراد مخاطب بیشتر هست رزرو می شود و به مدت 30 روز در دیدرس قرار میگیرد، به دلیل قرار گرفتن در مسیر های پر تردد تعداد افرادی که آنها را در واحد زمان می بینند زیاد می باشد و چون در مسیر تردد هست احتمال اینکه بارها و بارها و شاید هر روز از طرف مشتریان دیده شود وجود دارد.
لوگو و اسم شرکت های اسپانسر در زیر این تابلو درج می شود.

اتاق VIP

پکیج اسپنسری_اتاق VIP

اتاق پذیرایی VIP مکانی هست که مهمانان مهم مرتبط با صنعت قبل و یا پس از بازدید از نمایشگاه در آنجا پذیرایی می شوند.
این اتاق مجهز به وسایل پذیرایی بوده و تشریفات لازم در حد این افراد مهم در آنجا اجرا شده عکاسی، فیلم برداری و مصاحبه با این افراد در این اتاق انجام می شود.
این افراد مقامات دولتی، مدیران مجموعه های بزرگ مانند هلدینگ ها، رستورانهای زنجیره ایی، سرآشپزها، مدیران شرکت های بزرگ، مدیران نهادهای مرتبط هستند.

اساسا این قبیل افراد با اشخاص تصمیم گیر و مدیران عالی در ارتباط هستند حتی اگر خودشان مستقیم مسول خرید هم که نباشند توصیه آنها خیلی اثرگذار بوده می تواند منجر به خریدهای کلان شود.

وجود پرچم، لوگو و نام شرکت اسپانسر در لوازم پذیرایی، برند اسپانسر را در ذهن این مدیران تثبیت خواهد کرد.

 

پلن راهنمای سالن در داخل سالن

 

بازدیدکنندگان بعد از ورود به سالن های نمایشگاهی، نیاز به نقشه سالن جهت تعیین مسیر خود هستند این نقشه در ورودی هر سالن جای گذاری می شود که اسم شرکت ها و جای آنها در سالن را نشان میدهد.
این نقشه به ابعاد 4 در 3 متر بوده، لوگو و اسم شرکت اسپانسر در بالای آن چاپ می شود. جایگاه شرکت اسپانسر در این نقشه با رنگی متفاوت از سایرین به همراه اسم شرکت و لوگوی اسپانسر باعث جلب توجه بازدیدکنندگان می شود.

کارگاههای آموزشی

پکیج اسپنسری_کارگاه آموزشی

نمایشگاه علاوه بر اینکه مکانی برای به نمایش گذاشتن محصولات می باشد، مرکزی برای فعالیت های فرهنگی و تبادل مهارتها نیز می باشد.
کارگاههای آموزشی توسط اساتید مختلف و سرآمد جهت آموزش عملی مهارتهای مرتبط با موضوع نمایشگاه از قبیل آشپزی، شیرینی پزی، نوشیدنی ها، پذیرایی، مهمانداری، مدیریت رستوران، کنترل هزینه، و … برگزار می شود.
در ایام برگزاری نمایشگاه این کارگاهها دایر و لوگو و نام شرکت اسپانسر از طریق استندها، بنرها، لوگوی روی تجهیزات و … در دیدرس افراد حاضر در این کارگاههای آموزشی و سمینارها خواهد بود.
علاوه بر آن حاضرین در این کارگاهها با شیوه های عملی کار با تجهیزات اسپانسر توسط اساتید سرشناس آشنا شده و کیفیت محصولات پخت شده توسط این دستگاهها را به صورت عملی خواهند دید.
آنچه در مودر تجهیزات و دستگاهها باید مد نظر داشت کیفیت و زمان پخت آن دستگاه می باشد، زیرا از دیدگاه یک مصرف کننده (مثلا صاحب آشپزخانه صنعتی) “فرها” همه کار پخت را انجام میدهند، ولی دستگاهی که مزیتی داشته باشد با استفاده عملی آن مشخص می شود.
علاوه بر موارد مندرج، نام شرکت اسپانسر در بولتن نمایشگاهی در بخش کارگاههای آموزشی درج خواهد شد.

 

جهت کسب اطلاعات بیشتر برای پکیج اسپانسرینگ با شماره تلفن 02166453576 تماس حاصل فرمایید.