رستوران داری در سراسر جهان با رشد چشمگیری روبرو بوده است، توجه به گروه مشاغل رستوران داری ، و توجه به روند توسعه یافتگی و عوامل و انگیزه های گسترش این  توسعه، برای دستیابی به تجربه های ارزنده در این صنعت دارای اهمیت بسیار است.

با توجه به منابع تاریخی تهیه ی غذا و گرداندن كافه از نخستین شغل های كهن در تاریخ بشری است. بسیاری از منابع تاریخی سابقه ی تامین غذای مسافران را به چهار هزار سال پیش از میلاد مسیح در روم و یونان باستان نسبت می دهند.برخی مورخان نیز سابقه ی رستوران و غذا خوردن در بیرون از خانه را همزمان با ساخت شهرها و گسترش شهر نشینی دانسته اند.

در قرن حاضر رستوران های امروزی فقط جایی برای خوردن و آشامیدن نیست،بلکه با گسترش فرهنگ استفاده از رستوران، این روزها در رستوران های سراسر جهان به غیر از صرف غذا و نوشیدنی، تعامل اجتماعی، تفریح و تنوع در فضایی آرام و دوست داشتنی نیز مورد توجه قرار گرفته است .

بنابراین  در جهان کسب و کار رستورانی امروزه ،توجه به پیشرفت در زمینه ی رستوران داری برای همگامی با كشورهای پیشگام در ایجاد رستوران های مجهز و مدرن و پیشرو از موارد مهم محسوب می شود .

در بسیاری از كشورها در كنار تبلیغات صنعت رستوران داری همراه با صنعت گردشگری جهت  اهداف هوشمندانه خود برای جذب گردشگر می پردازند زیرا دیپلماسی غذا مسیری روشن برای شناخت فرهنگ یك كشور و جذب گردشگران است و هر کشوری باید از فرصت های طلایی خود بهره ببرد .

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *