شرکت مبادلات نوین هزاره سوم در سال ۲۰۰۸ (1386 شمسی ) فعالیت خود را حوزه نمایشگاهی آغاز نمود. در طی 12 سال فعالیت نمایشگاهی خود، نماینده بیش از ۲۵ نمایشگاه تخصصی آلمان و ترکیه در ایران بوده که می توان به شرکت های زیر اشاره کرد:
IZFASH, CLARION SURVEY, ARTKIM GROUP, DEMOS FUARCILK, ARES FUARILIK, EFOR FUARCILIK,
در طی همکاری با این شرکت ها، برگزاری همایش و سمینارها، برگزاری پاویون ایران در این نمایشگاه ها، اعزام و پذیرش هیات های تجاری ، نشست های B2B جز فعالیت های این شرکت بوده است.
به دلیل اهمیت صنعت نمایشگاه در رشد و اعتلا صنایع و اعتقاد به حرکت در مسیری مطابق با استانداردهای جهانی، مدیران این شرکت مجهز به اطلاعات آکادمیک این صنعت شده فارغ التحصیل رشته “مدیریت امور نمایشگاهی” هستند.
این شرکت اولین نمایشگاه داخلی (ایران) خود را در سال 95 با موضوع ” ابزار، پیچ و مهره، یراق آلات صنعتی و صنایع وابسته ” در تهران برگزار نمود.
نمایشگاه فوق الذکر با حضور قوی مشارکت کنندگان خارجی از کشور های آلمان، تایوان، چین، هند، ترکیه، اسلواکی، اتریش، بلغارستان و… برگزار شد.دور اول نمایشگاه ابزارآلات با رضایت بیش از 85% کار خود را به پایان رساند.
نمایشگاه ” تجهیزات آشپزخانه صنعتی، رستوران، کافی شاپ، قنادی، هتل و صنایع وابسته ” HRCC”” پس از برگزاری موفق نمایشگاه ابزارآلات، در برنامه های این شرکت قرار گرفت.
دور اول نمایشگاه با رضایت بیش از 90% مشارکت کنندگان برگزار گردید که حاصل آن دریافت تقدیرنامه از اتحادیه رستورانداران تهران بوده، دور دوم آن در سال 97 با رشد بیش از 65 درصد و دور سوم آن با رشد 85 درصد نسبت به دوره قبل آن برگزار شد.
دیگر نمایشگاه این شرکت برگزاری ” نمایشگاه گاسترونومی غذا و نوشیدنی ایران ” “FOBEX”می باشد که اولین دوره آن همزمان با سومین دوره نمایشگاه در مرکز نمایشگاههای بین المللی شهر آفتاب با موفقیت برگزار گردید. دلیل برگزاری این نمایشگاه مشترک بودن بازدیدکنندگان دو نمایشگاه HRCC و FOBEX می باشد.
در برگزاری رویدادهای این شرکت با تشکیل اتاق فکر که متشکل از افراد دارای تجربه و مسلط به علم نمایشگاهی و رشته های مرتبط با آن صنعت هستند سعی در برگزاری رویدادی علمی و پویا می باشد.
با تولد علم IT و رشد روزافزون آن و استفاده از این علم در همه صنایع، عزم این شرکت در تجهیز کلیه مراحل برگزاری نمایشگاه با بهره مندی از علم IT می باشد.