درباره نمایشگاه

_

انسان در طی حیات خویش جهت سلامت غذا تمهیدات مختلفی را برگزیده است، زیرا غذای سالم شرط بقا و زندگی پویا و غذای ناسالم باعث بیماری و ناکارآمدی می شود. طبیعیست برای تهیه غذا نباید آسیبی به محیط زیست و منابع طبیعی وارد کرد که نتایج ناخوشایند آن همانطور که شاهد آن هستیم به خود انسان برمیگردد.
تجهیزات پخت پز به کیفیت غذا، حفظ منابع داخل آن (مواد آلی و پروتیئن ها)، بهداشت، سرعت در زمان، تنوع غذایی و … توجه دارد.
صنعت تجهیزات آشپزخانه صنعتی، کافی شاپ و هتل علیرغم گستردگی در تعداد، متاسفانه نتوانسته توانمندی های درون خود را معرفی و استعدادهای نهفته خود را شکوفا سازد.
شاید یکی از مهمترین دلایل آن نداشتن نمایشگاهی تخصصی باشد، در نمایشگاه تخصصی HRCC به دلیل جمع شدن همه عوامل تاثیر گذار در صنعت از قبیل تولید کننده، عرضه کننده، مصرف کننده (رستوراندار، آشپزخانه های صنعتی و …) دانشگاهها، پژوهشگاهها، اتحادیه ها و … که در شکل گیری و رشد صحیح صنعت تاثیر گذار هستند، به راحتی نقاط ضعف و قوت؛ فرصت ها و تهدید ها نمایان شده مقدمات لازم جهت رشد صنعت به راحتی مهیا می شود.
برگزاری نمایشگاه “تجهیزات آشپزخانه صنعتی، رستوران، فست فود، کافی شاپ، کترینگ، کافی شاپ، قنادی، هتل و صنایع وابسته” HRCC تلاشی در اجماع صاحبان صنعت در کشور را می باشد. با تجمیع صنعتگران و تجار و فرایند تبادل افکار و انتقال ایده ها می توان توقع رشد و ارتقا بیشتر این صنعت را داشت.
از جمله مزیت این نمایشگاه وجود بازدیدکننده تخصصی می باشد که میزان راندمان غرفه داران را افزایش میدهد. رضایت بیش از 95 درصدی مشارکت کنندگان در دوره سوم نمایشگاه به همین دلیل می باشد.
نمايشگاه تخصصی تجهیزات آشپزخانه صنعتی HRCC fair به عنوان بزرگترين رويداد این صنعت در ايران در زمينه تجهیزات آشپزخانه صنعتی، رستوران، فست فود، هتل و صنایع وابسته می باشد كه برای اولین مرتبه این موضوع توسط این شرکت در ایران بصورت تخصصی مطرح شد و بعدها در شهرهای دیگر کشور توسط برگزارکنندگان نمایشگاه ها به تقویم نمایشگاه ها اضافه شدند.

از چشم اندازهای ما تبدیل این نمایشگاه در منطقه به عنوان نمایشگاهی ماخذ است که کشورهای همسایه برای رفع نیازهای خود و خرید کالاهای مورد نظرشان؛ همچنین کشورهای پیشرفته و تولید کننده این محصولات برای فروش و اعطای نمایندگی به ایران و سایر کشورها در این نمایشگاه حضور داشته باشند. یعنی با کمک خداوند و همت و اراده مدیران و صنعتگران کشورمان نمایشگاه محل تجمع خریداران کشورهای همسایه و منطقه خواهد شد.

از آنجایی که قریب به اتفاق نمایشگاه های ایران در سال 97 از لحاظ متراژ ما بین 35 الی 45 درصد ریزش (متراژ) مواجه بودند نمایشگاه تجهیزات آشپزخانه صنعتی، رستوران، فست فود، هتل و صنایع وابسته رشد 65 درصدی نسبت به سال گذشته داشته و با سایر نمایشگاه های برگزار شده در ایران، معادل 75 الی 90 درصد رشد مقایسه ایی داشته است و در سال 98 موفق به رشد 85 درصدی نسبت به سال گذشته شد که از مهمترین عوامل آن میتوان از تخصصی بودن و دعوت از بازدیدکنندگان متخصص این حوزه یاد نمود.

  نرخ رشد نمایشگاه در سالهای جاری 

_
65%

سال 97

85%

سال 98